piątek, 14 czerwca
Shadow

KIA SORENTO PHEV – stylowa hybryda, która wyznacza standardy. Czy warto kupić samochód z napędem hybrydowym?

Nie bez powodu eleganckie, stylowe nadwozie, które zapewnia przestrzeń i wygodę po prostu zachwyca i nie da się przejść obojętnie obok tego modelu KIA. Dodać należy, że piękny design wzbogaca zaawansowana technologia, a wartością dodaną jest nowoczesny napęd hybrydowy, w który wyposażona jest KIA Sorento PHEV

Charakterystyka KIA Sorento PHEV

Model KIA Sorento Plug in Hybrid to auto przyjazne środowisku. Napęd hybrydowy przełącza się płynnie pomiędzy spalinowym i elektrycznym trybem jazdy. Można powiedzieć, że to pojazd uniwersalny. Doskonale sprawdzi się na drogach asfaltowych, jak również w terenie. KIA Sorento w zależności od rodzaju wyposażenia dostępna jest w kilku różnych wersjach. To, że auto jest atrakcyjne pod względem stylistyki, komfortu jazdy, zaawansowanej technologii, czy bezpieczeństwa – nie ulega wątpliwości. Jak natomiast wygląda kwestia napędu?

Jakie przyniesie nam korzyści i oszczędności?

W ostatnim czasie samochody hybrydowe (w tym PHEV) są bardzo popularne wśród użytkowników dróg. Hybryda typu plug-in to rodzaj samochodu, który można ładować z zewnętrznego źródła energii, dzięki wyposażeniu go w gniazdo do ładowania. Dodatkową zaletą są pojemniejsze akumulatory w porównaniu do klasycznych hybryd (HEV).  Auta z takim napędem mają wiele zalet, dlatego są coraz częściej brane pod uwagę przy zakupie pierwszego lub kolejnego auta.

Oto kilka czynników wpływających na oszczędności w samochodach PHEV:

  • Samochody hybrydowe to auta ekonomiczne w utrzymaniu, dzięki opcji 2w1, czyli połączeniu napędu elektrycznego ze spalinowym pozwalają na znaczne oszczędności paliwa. Możliwość jazdy na czystej energii elektrycznej przez pewien dystans (zanim włączy się silnik spalinowy) sprawi, że kierowca nie musi już tak często tankować. Samochody hybrydowe mogą bowiem odzyskiwać energię podczas hamowania i wykorzystywać ją do ładowania akumulatora, co przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej.
  • Ponadto, dzięki regeneracyjnemu hamowaniu, hamulce w samochodach hybrydowych są mniej narażone na zużycie, co może wydłużyć ich żywotność.
  • Istotne znaczenie ma rodzaj trasy, po której się poruszamy. Samochody PHEV są bardziej efektywne na trasach krótkich i miejskich, gdzie można korzystać z napędu elektrycznego. Na autostradach i trasach długodystansowych korzyści z napędu elektrycznego mogą być mniejsze.
  • Częstotliwość ładowania także pozwala na pewne oszczędności. Regularne ładowanie samochodu PHEV pozwala na maksymalne wykorzystanie napędu elektrycznego i obniżenie zużycia paliwa. Jeśli często ładujemy auto typu PHEV, oszczędności na paliwie mogą być większe.
  • Oszczędności będą zależały również od cen paliwa i energii elektrycznej w naszym regionie. W niektórych miejscach energia elektryczna może być znacznie tańsza, niż benzyna lub diesel.
  • Na efektywność samochodów PHEV może wpłynąć także styl jazdy. Jeśli jeździmy oszczędnie i unikamy gwałtownego przyspieszania i hamowania, możemy zwiększyć efektywność pojazdu.
  • Koszty serwisu wybranych samochodów PHEV mogą być znacznie w porównaniu do tradycyjnych pojazdów.
  • W niektórych krajach samochody hybrydowe mogą kwalifikować się do różnych ulg podatkowych i programów premiowanych, co może obniżyć koszty zakupu i eksploatacji.

Dodatkowo, samochody typu PHEV, przyniosą nam także korzyści niematerialne:

  • Dzięki mniejszej emisji dwutlenku węgla (CO2) mają pozytywny wpływ na środowisko, nie zanieczyszczając go tak, jak pojazdy z napędem spalinowym. Wybierając samochód hybrydowy, kierowcy przyczyniają się do promocji bardziej ekologicznego i zrównoważonego rodzaju transportu. Samochody PHEV to zdecydowanie ekologiczne auta.
  • Silnik elektryczny jest bardzo cichy w porównaniu z silnikiem spalinowym, co sprawia, że jazda jest płynna, komfortowa i mniej hałaśliwa. Kierowcy, dla których ważne są osiągi i dynamika auta z pewnością nie zawiodą się na tym rodzaju samochodów, ponieważ silniki elektryczne często oferują natychmiastowy moment obrotowy, co sprawia, że samochody hybrydowe mogą zapewnić im dynamiczną jazdę, właśnie taką, jaką lubią.

Rozwój elektromobilności spowodował, że na rynku jest coraz więcej dostępnych modeli samochodów hybrydowych, w tym także różnych modeli PHEV, co daje konsumentom większy wybór w zakresie stylu, rozmiaru i cen.

Oszczędności w samochodach typu PHEV mogą być znaczące i zależą od wielu czynników, m.in. jakie trasy pokonujemy, jak często ładujemy samochód, w jaki sposób użytkujemy nasze auto, jakie są koszty paliwa i energii w naszym regionie. Dlatego właśnie warto rozważyć opcję zakupu takiego modelu i odwiedzić salon, w którym doradcy pomogą nam w decyzji, które auto najbardziej do nas pasuje. Korzystając z okazji  wyprzedaży w salonie SZIC w Opolu znajdziemy bogatą ofertę samochodów KIA, które właśnie teraz możemy nabyć po bardzo korzystnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + osiemnaście =