niedziela, 19 maja
Shadow

Gdzie szukać nowości wnętrzarskich?

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami – są jasne, przestronne oraz otwarte. W kolorystyce nowoczesnych mieszkań dominują natomiast odcienie szarości, bieli i beżu. Takie wnętrza zachwycają nie tylko stylem, ale także i funkcjonalnością. Podpowiadamy, jak zaaranżować nowoczesne pomieszczenia, aby móc cieszyć się ich komfortem.

Gdzie czytać porady wnętrzarskie?

Otwarta przestrzeń to najistotniejszy aspekt nowoczesnych wnętrz. Już dawno zrezygnowano z przytłaczających meblościanek i drobiazgów. Na ich miejscu pojawiają się natomiast otwarte przestrzenie, opromienione światłem słonecznym. W aranżacjach mieszkań zaczyna panować minimalizm, przejawiający się wyeliminowaniem kolorowych ozdób oraz obrazów i plakatów, jakie jeszcze całkiem niedawno zdobiły puste dziś ściany. W nowoczesnych meblach uwidacznia się również wyjątkowa prostota rozwiązań. Ciężkie obicia, ozdoby i zdobienia, wpisujące się www.domerox.pl idealnie w styl retro, zostały wyparte zupełnie ze stylu nowoczesnego. Nowoczesne aranżacje sięgają głównie po geometryczne kształty i nieskomplikowane formy. Modernistyczny charakter aranżacji opiera się głównie na zimnych odcieniach, pod pojęciem których kryją się stonowane barwy. To przede wszystkim biel, czerń, grafit lub błękit. Wyróżniająca się barwa jednej ściany pozwoli natomiast przełamać wystrój, co wykorzystuje wiele osób. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem żywych barw, możesz śmiało postawić na jeden odcień, który urozmaici pomieszczenie oraz nada mu stylu. Nowoczesne meble zdominowane zostały poprzez białe oraz czarne barwy i kolor drzewa, który znakomicie pasuje do monochromatycznych ścian.

5 pomysłów na aranżację niewielkiego ogrodu

Ogrody zimowe cieszą się systematycznie narastającym zainteresowaniem, jako wyjątkowo oryginalne rozwiązanie. Projekt ogrodu zimowego może przyłączyć go do istniejącego już domu. Najczęściej jest on wówczas specjalnie zabudowanym tarasem. Rzadkością nie są również ogrody zimowe, jakie zostały oddzielone od domu i mają specjalnie wydzielony fragment przestrzeni. Montaż konstrukcji nie powinien przysporzyć nikomu poważniejszych kłopotów, zwłaszcza że jest ona lekka. Wbrew swojej nazwie, taki ogród to wspaniała ozdoba nie tylko w zimie, ale także i w pozostałych porach roku. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się on jednak wówczas, gdy pogoda zaczyna się zmieniać, a my w dalszym ciągu chcemy korzystać z uroków otaczającego nas świata. W oranżerii można również ukryć przed szkodliwymi temperaturami delikatniejsze rośliny, dla jakich zimne miesiące mogłoby stanowić duże ryzyko. Jeśli nasz ogród zimowy będzie nieogrzewany, najlepszym rozwiązaniem będą hibiskusy, kaktusy, kamelie oraz gardenie. W zaciemnionych oranżeriach sprawdzą się także bluszcze. Dobrym rozwiązaniem w takich ogrodach będą także storczyki, choć nie wszystkie ich gatunki przetrwają w takich warunkach. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie znacznie większa, świetnie sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice i inne typy ciepłolubne.

Jak zdrowie psychiczne wpływa na nasz sposób życia?

Nieograniczony dostęp do Netu sprawia, iż większość z nas to właśnie w sieci wyszukuje przeróżnych informacji. Tutaj także czytamy informacje z życia gwiazd i dzielimy się swoimi zdjęciami, korzystając z różnego rodzaju portali społecznościowych. Porady związane z własnymi upodobaniami czerpiemy natomiast z różnego rodzaju blogów, jakich autorzy poruszają ciekawe nas tematy. Blogi lifestylowe cieszą się współcześnie sporym uznaniem. Blogi lifestylowe zawierają wpisy, jakie stanowią odniesienie do normalnych sytuacji dnia powszedniego. Moda i jedzenie to największe obecnie tematy, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Wśród blogów lifestylowych na pierwszy plan wysuwają się także te, które tworzone są przez matki dla matek. Kobiety prezentują na blogach własną codzienność, jaka niewiele ma wspólnego z pozowanymi zdjęciami na portalach dla celebrytów. Taka tematyka z pewnością przyciągnie przed monitory wielu czytelników i pozwala wkroczyć w niezwykły świat blogerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − sześć =