środa, 15 maja
Shadow

Co to jest agencja interaktywna?

Zastanawiasz się, jak zaistnieć w Internecie, a może chcesz poprawić wyniki sprzedaży w sklepie online? Z pomocą przychodzi agencja interaktywna, która przygotuje skuteczną strategię marketingową. Podpowiadamy, co to jest agencja interaktywna i kto korzysta z jej usług!

Agencja interaktywna – jakie usługi oferuje

Interaktywna agencja reklamowa obsługuje kompleksowo marketing internetowy. Specjaliści zajmują się nie tylko tworzeniem stron www, projektowaniem i wdrażaniem sklepów online, lecz także budowaniem wizerunku marki i firmy w sieci. 

Usługi proponowane przez agencję interaktywną to bardzo często pozycjonowanie stron internetowych, czyli pomoc w uplasowaniu się jak najwyżej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Czołowa pozycja w Google generuje ruch organiczny na stronie www, a także pozwala zdobyć zaufanie wśród potencjalnych klientów. 

Prawie każda agencja interaktywna prowadzi kampanie płatne w Google, czyli reklamy Google Ads. W zależności od celów firmy, mogą to być linki tekstowe wyświetlane w wyszukiwarce i sieci wyszukiwania, kampanie produktowe (Google Zakupy), reklamy banerowe w sieci reklamowej Google (display), czy kampanie wideo w YouTube.

Agencja interaktywna zadba również o identyfikację wizualną firmy i marki. Graficy mogą zaprojektować logo, slajdery i banery reklamowe. Specjaliści przygotują też papier firmowy, stopkę e-mail i grafiki na social media. Zadbają o to, żeby materiały były spójne i od razu kojarzyły się z firmą.

Audyt SEO i analiza strony www – podstawa marketingu w sieci

Agencja internetowa koncentruje się też na optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek i wszelkich działań związanych z reklamą w Internecie. Zanim jednak specjaliści podejmą stosowne działania, mogą przeprowadzić audyt SEO, audyt UX, analizę technikaliów witryny czy contentu strony www. Wezmą oni pod uwagę między innymi:

  • czas ładowania i wczytywania strony;
  • responsywność, którą można określić jako dopasowanie strony do rozdzielczości różnych ekranów;
  • wygodę i łatwość korzystania dla użytkowników;
  • linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne;
  • optymalizacja tekstów, obrazów i innych zasobów;
  • poprawność kodu HTML i JavaScript;
  • konfiguracja mapy strony (sitemap.xml) i pliku robots.txt oraz wszelkich elementów istotnych dla SEO;
  • treść witryny (słowa kluczowe, struktura nagłówków, metadane, tagi i kategorie).

W ten sposób agencja interaktywna ustali błędy i braki w dotychczasowej strategii, a następnie stworzy skuteczny plan optymalizacji. Wprowadzone poprawki przyczyniają się do większego ruchu i osiągania wyznaczonych celów. Nowoczesny marketing internetowy stawia przede wszystkim na jakość i zawartość strony internetowej czy e-sklepu!

Budowa stron www najlepszych do pozycjonowania i kampanii reklamowych

Strona internetowa jest wizytówką nowoczesnej firmy, dlatego nie tylko powinna szybko się ładować, lecz także cechować się przejrzystym, oryginalnym designem. Należy również zwrócić uwagę jej funkcjonalność. Agencja interaktywna współpracuje z doświadczonymi web deweloperami, którzy zadbają nie tylko o walory estetyczne, lecz także dopilnują, żeby użytkownicy mogli szybko znaleźć przydatne informacje.

Po zaprojektowaniu nowoczesnej witryny do pracy przystępują copywriterzy, graficy i pozycjonerzy. W ten sposób zyskuje się pewność, że na stronie będą ciekawe, aktualne i merytoryczne informacje. A to z pewnością pomoże wykreować wizerunek profesjonalnej firmy. W tekstach znajdą się słowa kluczowe, wybrane pod kątem trafności i popularności wyszukiwań, które będą niezbędne w budowaniu strategii SEO i płatnych kampaniach reklamowych w Google. 

Z agencją SEO SEM współpracują zarówno jednoosobowe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Specjaliści wspierają firmy, działające w różnych branżach, dlatego warto umówić się na bezpłatną, wstępną rozmowę. Można wtedy określić swoje potrzeby, cele i budżet, a agencja interaktywna przedstawi najlepsze rozwiązania. Określi także jakie nakłady finansowe są niezbędne do budowania skutecznego marketingu w sieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =